Yılbaşında Diyetisyenden Sağlıklı Beslenme Önerileri

Hemen Paylaş!

Yeniyıl akşamında hem eğlenip hem sağlınızıdan ödün vermemek sizin elinizde.Yapacağınız seçimlerle bugünü de hem keyifle hem sağlık açısından kontrollü olarak geçirmek mümkün.İşte sizler için önerdiğimiz yılbaşında beslenme önerileri :

Yılbaşında beslenme önerileri

1) Yılbaşında yapılan önemli hatalar dan biri nasıl olsa akşam çok yiyeceğim düşüncesiyle günün diğer saatlerinde birşey yememek !

Bizim Önerimiz : Kahvaltınızı her zamanki gibi yapın, ara öğünlerinizi Ve öğle yemeklerinizi biraz daha hafif geçirin.

2) Yılbaşı yemeğinde yemeklerinizi ızgara,fırın ya da haşlama yöntemiyle pişirilenlerden tercih edin.Kızartma ve kavurma gibi yağlı pişirme yöntemlerinden uzak durun.

3) Yılbaşı akşamlarının olmazsa olmazı mezeler.Meze tercihlerinizi zeytinyağlı, yoğurtlu ,peynirli olanlardan yana kullanın.Kızartmalı, bol yağlı mezeler tercih etmeyin.

4) Açık büfe yemek hizmeti olan bir mekana gidecekseniz mutlaka bir tabak oluşturun ve porsiyonları kontrollü olarak alın.Izgara tavuk yanında salatalar ile bir tabak oluşturulabilir.

5) Yılbaşı akşamı tatlınızı sütlü tatlı olarak tercih edin.

6) Atıştırmalık olarak cips benzeri ürünler yerine kavrulmamış kuruyemişler tercih edin.

7) Yılbaşı akşamı alkol tüketecekseniz mutlaka kontrollü olun ve aşırıya kaçmayın.Aksi takdirde yeniyılın ilk gününe baş ağrılarıyla uyanabilirsiniz.Alkol tüketilince her bardak için mutlaka 1 bardak su içilmelidir.Aksi takdirde vücut su toplar ve şişkinlikler oluşur.

Yılbaşı akşamı kendinizi çok sıkmadan doğru tercihlerle hem eğlenir hem sağlığınızdan ödün vermemiş olursunuzYılbaşı beslenme önerileri 👆🏼

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir