Yemek Yerken Kontrollü Olmayı Engelleyen 5 Davranış

Hemen Paylaş!

Yemek alışkanlığına ilişkin bazı davranışlar kişilerin yemek yerken kontrolünün azalmasına sebep olabilir.Bu davranışlardan kaçınmak yemek yerken daha kontrollü olmaya yardımcıdır.Yemek kontrolünü sağlayabilen kişi kolaylıkla kilo verebilmektedir.
Peki yemek yerken dikkat edilmesi gereken davranışlar nelerdir? Hadi gelin bakalım.
1)Hızlı yemek : Yemek kontrolünü kaybetmenize sebep olan davranışların başında gelir.
2)Yemek yerken başka aktivitelerle uğraşma: Bu davranışta yemek yemeye odaklanmanızı engeller ve farkında olmadan fazla kalori alımına sebep olabilir aman dikkat.
3)Öğün atlamak:Yemek kontrolünün kaybetmeye neden olan davranışlardan biri de öğün atlamak.Öğün atladığınız zaman bir sonraki öğünde kontrolünüzü kaybetmeniz olasıdır.Bu sebeple daha uzun süre doygunluk hissi sağlayarak yemek kontrolünü sağlayabilmek için . 3 ana öğün ve en az 3 ara öğün şeklinde beslenin.
4)Aşırı tatlı tüketmek.Tatlı gibi yiyecekleri yerken yemek kontrolünde azalmalar görülüyor.Özellikle bu tarz ürünleri tüketirken kontrollü olmanız gerektiğini kendinize hatırlatmanızı tavsiye ederim.
5)Gece boyunca aralıksız yemek:Gece atıştırmaları kilo alma sebeplerinin başında geliyor.Gece atıştırmadan duramıyorum diyorsanız meyve,süt,yoğurt gibi sağlıklı atıştırmalıklar tercih edin.
Yemek yerken kontrollü olmayı engelleyen 5 davranışı sizlerle paylaştım.Soru ve düşüncelerinizi benimle yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.Hepinize mutlu günler.

Yemek Yerken Kontrollü Olmayı Engelleyen 5 Davranış” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir