Tatlı Krizi Neden Olur Önerileri

Hemen Paylaş!

Yoğun tatlı krizleri mi yaşıyorsunuz? Tatlı krizleri neden olur ? Tatlı krizine kilo aldırmayan çözüm önerileri neler olabilir ? Tatlı krizinin kurtarıcısı sağlıklı tatlı tarifleri nelerdir? Diyetlegzersiz.com’da bugün tatlı kriziyle alakalı tüm sorularınıza cevap bulacaksınız.

Tatlı krizleri bir çok kişinin başının belası.Bu durumla baş etmek için öncellikle tatlı krizine neden olan faktörleri bilmek gerekiyor.

Tatlı Krizi Neden Olur ve Öneriler 1

İlk neden şeker bağımlılığı,yapılan araştırmalar şekerin tıpkı sigara ve uyuşturucu maddeler gibi bağımlılık yaptığını söylüyor.Şimdiye kadar vücudunuzu şekere çok fazla alıştırmış olabilirsiniz.Burada şeker derken kaettiğim yalnızca çaya kahveye atılan şeker değil, şeker kullanılarak yapılan tüm yiyecekler,çikolatalar,gofretler bir çok hazır paketli gıda yüksek oranda şeker içermektedir.Peki,şeker bağımlılığından nasıl kurtulmak mümkün mü ? Kesinlikle,mümkün ! Yapılmaması gereken ilk aşama şeker bağımlılığının farkına varmak.Ardından bunu değiştirmek için hemen adım atmak . Burada devreye irade giriyor. 4-5 gün hayatınızdan basit şeker içeren her türlü besini çıkarın. Bu ilk günler zor olabilir.Ama kesinlikle vazgeçmeyin.Bu süreçte kompleks karbonhidrat içeren tam buğday ekmek,bulgur,kinoa,meyve sebze tüketimi belirli porsiyonlarda devam etmelidir.4-5 gün sonunda tatlı isteğinizde ki azalmaya tanık olacaksınız.

Tatlı Krizi Neden Olur ve Öneriler 2

Tatlı krizi neden olur sorusunun cevap olabilecek ikinci durumu kaliteli karbonhidratları yetersiz tüketmeniz olabilir. Tam buğday ekmek,sebze,meyveler kaliteli karbonhidrat grubundadır.Eğer gün içinde hiç tam buğday ekmek yemiyorsanız tatlı krizleri yaşamanız çok olağan bir durum.Bu sebeple beslenme alışkanlıklarınızı değiştirerek , ihtiyaca göre değişebilmekle birlikte her öğününüze 1 dilim tam buğday ekmek ekleyerek tatlı krizine çözüm bulabilirsiniz.

Tatlı Krizi Neden Olur ve Öneriler 3

Ara öğün yapmak bir sonraki öğünde daha kontrollü yemeyi sağlarken tatlı krizlerine de çare olur.Ara öğün yapmayan kişilerde tatlı krizine girme eğilimi artabilir.Eğer beslenme düzeninizde gün içinde ara öğün yapmıyorsanız. Bu alışkanlığınızı değiştirin.Yemekten 2-3 saat sonra ara öğününüzü yapın.

Bir sonraki yazımızda tatlı krizine yönelik sağlık tatlı tarifleri paylaşacağız takipte kalın !
Saydığımız tatlı krizi önerilerine dikkatle uyarak tatlı kriziyle baş etmeniz mümkün olabilir.Tatlı krizi önerilerini doğru şekilde uygulamanıza rağmen tatlı krizinizde azalma olmuyorsa doktorunuza başvurarak kan tahlili yaptırmanız doğru bir karar olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir