StarFish Cruch Egzersiz Hareketi Nedir? Karın Egzersiz Önerileri

Hemen Paylaş!

StarFish Cruch Egzersiz Hareketi Ne Amaçla Yapılır ?

Karın kaslarını çalıştıran Crunch egzersiz yardımıyla karın bölgesindeki yağlanmadan kurtulabilir ve karın kaslarınızı şeklllendirebilirsiniz.
Crunch Egzersiz hareketinin bir çok çeşidi vardır.Bugün konuğumuz olan egzersiz çeşidi Starfish (Deniz Yıldızı ) Crunch Egzersiz Hareketi

Starfish (Deniz Yıldızı ) Crunch Egzersiz Hareketi Nasıl Yapılır ?

Birinci Adım : Sırt üstü düz yatın.. Kollarınızı başınızın üzerine doğru uzatın ve bacaklarınızı dışarı doğru yayarak vücudunuzun yerde “X” simgesi oluşturmasını sağlayn.
İkinci Adım : Eş zamanlı olarak bir kolu ve çaprazındaki bacağı kaldırın Elleriiniz ile ayak bileğinize dokunmaya çalışın.Bu esnada diğer kol ve bacağınızın yerden kalkması ve düzgünlüğünü koruması çok önemli.
Üçüncü adım : Başlangıç pozisyonuna dönüp nefes alın.
Dördüncü Adım : Aynı işlemi diğer kol ve bacağınız için tekrarlayın.

Starfish Crunch Egzersiz Hareketinde Hangi Kaslar Çalışır ?
Starfish Crunch Egzersiz Hareketi bir çok kas grubunu birden çalıştıran etkili bir egzersizdir.Rektus abdominusu, internal ve eksternal abdominal kaslar (karın yan kasları ) starfish crunch egzersiz hareketinde hedeflenen başlıca kaslardır. Bu egzersiz hareketindeki diğer çalışan kas grupları ise Psoas major başta olmak üzere kalça fleksör ve omuz fleksör (anterior deltoidleri) kaslarıdır.

Buraya dikkat Fizyoterapist notu : Starfish Crunch egzersizi boyunca çapraz kol ve bacaklar yukarı kaldırılırken yerde duran kol ve bacak hareket etmemelidir bükülmelidir.Alttaki bacağınızda bükülme oluyorsa arka bacak kaslarınızda kısalık olabilir.Böyle bir durumda bükülme olmadığı noktaya kadar kol ve bacağınızı birleştirmeye çalışın.Düzenli yapıldığında zamanla daha iyi yapmayı başaracaksınız. Her zaman ki gibi omurganızın düzgün duruşundan emin olmadan egzersizi yapmayın.
Daha Çok Egzersize Mi İhtiyacın Var ? Buraya Tıklayarak Diğer Egzersizlere Ulaş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir