Saç Dökülmesine İyi Gelen Yiyecekler Nelerdir ?

Hemen Paylaş!

Saç dökülmesini engelleyen yiyecekler nelerdir, daha güçlü saçlar için nasıl beslenmeliyiz, yiyeceklersaçlarımızı nasıl etkiliyor… ve daha fazlası diyetlegzersiz.com ‘da !
Dengeli ve yeterli beslenmeyen kişilerde vitamin mineral eksikliklerine bağlı olarak saç dökülmeleri görülmektedir.Saç sağlığınızı güçlendirmek için bir çok vitamin ve mineralli birlikte içeren sağlıklı ve dengeli bir beslenme sistemi içinde bulunmanız oldukça önemlidir.
Saç dökülmesinin önüne beslenme ile geçmek mümkün mü sorusunun cevabı kişiye göre değişenilmektedir. Saç dökülmesinede ve saç sağlığının gelişitirlmesinde etkili olan yiyecekler bugün sizlerle paylaşıyoruz.
Saç dökülmesine çözüm olabilecek yiyecekler var mıdır ?

Avakado – Sağlıklı saçlar için beslenme

Omega-6 yağ asitleri içerir ve omega-9 yağ asitlerinden oldukça zengindir. Dolayısıyla kilo vermeye yardımcı bir besindirA, C, E, B2, B5, B6 vitaminlerinden zengindir, ayrıca en yüksek K vitamini değerlerine sahip olan meyvelerdendir.Besleyici içeriği ve vitamin deposu olmasıyla dikkat çeken avokado bir çok saç ürününün yapısında bulunmaktadır.Saç sağlığını güçlendirme ve saç dökülmelerinde etki gösteriri.

Somon – Sağlıklı saçlar için beslenme

Somon ; Omega 3 (EPA-DHA ) poasyum, fosfor, B-12 vitamini, niyasin (B-3 vitamini); ve daha küçük miktarlarda A vitamini, folik asit, magnezyum, demir ve çinko gibi harika bileşenler içeriyor. Besleyiciliğinin yanında enerji değeriyse oldukça düşük.Bu zengin içeriği ve kaliteli protein içermesi sebebiyle saçlarınızında güçlenmesine yardımcı oluyor.Saç dökülmesine karşı koruyucu etki göstereniliyor.
Saç dökülmesine çözüm olabilecek besinler var mıdır )

Yumurta – Sağlıklı saçlar için beslenme

Sağlıklı beslenmenin olmazsa olmazlarından.Yumurta içinde bulunan proteinler vücut tarafından en iyi işlenebilen proteinlerdir. Yüksek miktarda çinko , demir, selenyum mineraller içermektedir.Bununla birlikte b7 olarak bilinen bittin vitaminin iyi bir kaynaklarındandır.Tüm bu etkileri saç dökülmesinde son derece etkili bir besin olmasının sebeplerindendir.

Yağlı tohumla Sağlıklı saçlar için beslenme

E vitamini ve esansiyel yağ asitlerini yüksek oranda içeren yağlı tohumlardan badem ,ceviz,kaju saç dökülmesine yardımcı olabilecek besinlerdir.Bu besinlerde dikkat edilmesi gereken nokta besin kaybı yaşamamak açısından bu besinlerin çiğ , kavıulmamış

Koyu yeşil yapraklı besinler Sağlıklı saçlar için beslenme

Ispanak , brokoli,pazı,roka,tere gibi besinler yüksek miktarda lutin içerkmektedir.Lutein madde antioksidan bir birleşiktir ve cilt ve saç parlaklığına harika etkileri var.Öğünlerinize koyu yeşil yapraklı sebzeler eklemek , hem doygunluk hissini artırır , hem bağışıklık sisteminizi güçlendirir hem de saç dökülmelerinde azalmaya etken olabillir.
Saç dökülmelerinde azalmayı engellenmesi tek bir yiyeceğe  bağlamak doğru bir yaklaşım değildir.Yeterli ve dengeli bir beslenme rutinizin olması hem cildinizi güzelleştriri hem de saç dökülmelerinizin azalmasına etki gösterir.

Saç Dökülmesine İyi Gelen Yiyecekler Nelerdir ?” için bir yorum

  • 15 Aralık 2018 tarihinde, saat 00:13
    Permalink

    Saç diplerimde kaşıntı ve pullanma var uzun zamandır. Birçok şey denedim artık kızarıklıklar oluyordu saç diplerimde ara ara sivilcelenme oluyordu. Cildiye doktoru bir arkadaşım var bana doğal keratin önerdi saç çıkarıcı titanyum seti aldım kullanmaya başladım saç diplerim de bir sıkıntı kalmadı çok rahatım artık. Hafif dökülme kaşıntı falan hepsi geçti.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir