Kuru Dut Zayıflatır Mı? Nasıl Tüketilmelidir?

Hemen Paylaş!

Kuru dut nasıl tüketilmelidir? Kuru dut zayıflamaya yardımcı olur mu ,zayıflatır mı? Günde ne kadar kuru dut yiyebiliriz ? Bugün Diyetlegzersiz.com’da kuru dutla ilgili sorularınıza cevap bulacaksınız.

Kuru dut sağlık açısından bir çok yarara sahip olan meyve grubunda bir besindir. Kuru dutun diğer kuru meyvelerden farkı var mı ? Kuru dut zayıflatır mı, zayıflamaya yardımcı olur mu ?

Evet kuru dut diğer kuru meyvelerden farklı bir yapıya sahiptir.Kuru dutun protein oranı diğer kuru meyvelere kıyasla daha yüksektir.Bununla birlikte kuru dut diğer kuru meyvelerden daha fazla posa içermektedir.

Kuru dutun sağlığa etkisi nedir? Kuru dut zayıflatır mı,Zayıflamaya yardımcı besinlerden midir ?

Kuru dut özellikle kansere karşı koruyucu olduğu düşünülen antioksidan bileşikler içermektedir.Süt arttığı düşünüldüğü için emziren annelere tavsiye edilen besinlerdendir.

Kuru dut Zayıflatır mı ?Zayıflamaya yardımcı besinler

Kuru dutu diyet yaparken tercih etmenizde bir sakınca yoktur.Dikkat etmeniz gereken nokta ne kadar tükettiğinizdir. Diyet yaparken kuru dut tüketebilirsiniz.Bu sizin tatlı yeme isteğinizi azaltır ve kan şekerinizin düzenlenmesinde yardımcı olur.1 çorba kaşığı kadar duru dutun diyetteki karşılığı 1 porsiyon meyvedir.1 çorba kaşığı kuru dutu ara öğünlerinizde tüketebilirsiniz. Doğru miktarda tüketilmesiyle diyette kuru dut zayıflamaya yardımcı olabilir.

Kuru dutu diyette nasıl tüketebiliriz ? Zayıflamaya yardımcı besinler
Ara öğünlerinize farklılık katmak için diyetisyen önerisiyle hazırlanmış kuru dutlu tarifler

Diyetisyen Önerisi

İkindi saatlerinde tatlı isteğiniz oluyorsa bu karışımı deneyin .

1 çorba kaşığı kuru dut
2 yemek kaşığı yulaf
2 yemek kaşığı yoğurt
Tarçın

Bu karışımı özellikle ikindi saatlerinde tatlı isteği duyanlar uygulayabilir.Kan şekerinizin dengelenmesini sağlar ve tatlı isteğini karşılar. Bu sayede kuru dut zayıflamanıza yardımcı olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir