Kuru dut nasıl yenir

Hemen Paylaş!

Kuru dut faydalarını bir cok kez kaleme almamıza rağmen önemli olan kısımı atladıgımızı düşünüp bu kez de kuru dut nasıl yemeliyiz, kuru dutu  ne kadar tüketmeliyiz sorularına cevap veriyoruz.

Kuru dut bildiğiniz gibi  yaz aylarının son zamanlarında toplayıp , kışın yemek icin kuruturuz ve bu işlem ile kuru dutun faydasını ıkı katına çıkartabiliriz.

Kuru dut diyette çok önemli bir yer alır

Çünkü en büyük sorun olarak görünen tatlı istegıne yardımcı besinlerin başında gelir .Ara öğününüzde bir kaşık kuru dut tüketerek tatlı isteğinizi karşılamak amacıyla kuru duttan faydalanabilirsiniz.

Kuru Dut Nasıl Yenir , Faydaları Nelerdir ?

Kuru dut bağışıklık ıcınde bulunmaz nimet …Her gün 1 yemek kaşığı kadar kurudu tüketerek bağışıklık sisteminizi güçlendirebilirsiniz.

Kuru dut faydalarından biride kan yapıcı olmasıdır kansızlık tedavisi gören hastalarında sık kulandıgı besindir kuru dut.İçerisinde bitkisel Demir bulunmaktadır.

Kuru Dut Nasıl Yenir , Faydaları Nelerdir ?

Kuru dut faydaları saymakla bitmiyor bir diğer faydası ise idrar söktürücü etkisi olmasıdır. Bu muhteşem besin hergün aç karnına bir avuç tüketilmesi sindirim sistemini mide ve bagırsak sistemini düzenli çalıştırır.Kuru dut kabızlığında çaresidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir