Kahve İçmek Nasıl Zayıflatır ? Yağ Yakımı,Metabolizma

Hemen Paylaş!

Kahve içmek doğru şekilde yapıldığında metabolizmayı hızlandırıyor ve yağ yakımını destekliyor.Kahvenin yağ yakımı etkisinden nasıl faydalanabiliriz.Diyetisyenimiz tüm detaylarıyla cevaplıyor..

Kahve içmek sağlıklı mıdır ? Kahve içmek yağ yakar mı ? Kahve zayıflatır mı ?

Severek içtiğimiz kahvenin zayıflamaya olan etkisini eminim ki sizde bir yerlerden duymussunuzdur.Peki bu doğru mu , kahve metabolizmayı hızlandırır mı ? KAhve yağ yakımını destekler mi ? Gelin hep birlikte bu soruların cevabını inceleyelim.

Kahvenin içindeki maddeler sinir sistemi üzerinde uyarıcı bir etkiye sahiptir.Bu maddelerin sinir sistemini uyarıcı özelliği olduğu ve bunun sonucunda nabız bir miktar yükseldiği için ve kahve tüketimi sonrasında metabolizma hızında artış gözlemleniyor. Bu artış tüketilen kafein miktarına bağlı olarak %2-10 civarındadır.

Kahve İçmek Nasıl Zayıflatır ? Yağ Yakımı,Metabolizma ,türk kahvesi zayıflatırmı kadınlar kulübü

Aynı zamanda kahve yağ doksunun mobilizasyonu üzerinde de etkiye sahip olduğundan yağ yakımını destekleyici etkiye sahip olabiliyor.

Peki kahvenin yağ yakımı etkisinden herkes yararlanabiliyor mu ?

Kahvenin metabolizma hızlandırıcı etkisine her insanın vücudu aynı cevabı vermeye bilir. Örneğin eğer uzun yıllardır her gün aynı miktarda kahve içiyorsanız bu duruma vücudunuz alışmış olabilir ve kahve tüketmek sizin için metabolizma destekleyici bir aktivite olmayabilir. Bu durumda eğer güvenli sınırlar içindeyse günlük kahve içme miktarınızı arttırmayı deneyebilirsiniz.

Kahve İçmek Nasıl Zayıflatır ? Yağ Yakımı,Metabolizma  türk kahvesi zayıflatırmı kadınlar kulübü

Peki günde ne kadar kahve içmek gerekir ? Bu konuyla ilgili de çeşitli söylemler bulunmakta. En son yapılan bilimsel derlemeler günde 3 fincan kadar kahve tüketiminin sağlık dostu bir aktivite olduğunu söylüyor. Bu durum içilen kahve türüne göre de değişiklik gösterebiliyor.

Günlük kişi başı uygun görülen kafein alımı ise 400 mg

Kahve metabolizma hızlandırma ve yağ yakma dışında tip 2 diyabet , bazı kanser türleri ,karaciğer hastalıkları , Alzehmer gibi hastalıklara karşı koruyucu etki gösteriyor.

Kahve İçmek Nasıl Zayıflatır ? Yağ Yakımı,Metabolizma, türk kahvesi zayıflatırmı kadınlar kulübü

Eğer kafein alımınızı engelleyecek herhangi bir sağlık sorununuz yok ise günde 3 bardak kahve içerek metabolizmanızı hızlandırmanız mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir