Kahvaltı Yapanların Beli Daha İnce !

Hemen Paylaş!

Kahvaltı yapmak kimileri için büyük bir keyif iken , kimileri içinde her zaman atlanan bir öğün. Kahvaltının atlanmaması gerektiği her yerde söyleniyor ve elbette bunun bir çok gerekçesi var.

Kahvaltı yapmak gün içinde daha zinde olmanızı sağlar.

Kahvaltı atlayanların birçoğu çalışan kesimdir. Bu insanlar işlerine geç kalma bahanesi ile çoğu zaman kahvaltı yapmadan evden çıkarlar. oysaki kahvaltı yapmayan kişilerde iş verimi oldukça düşmektedir.Özellikle kahvaltı yapmayıp sonrasında öğle yemeğinde artan enerji ihtiyacı sebebiyle yüksek oranda karbonhidrat içerenler öğünlerle beslenenler günün ilerleyen saatlerinde yorgunluk,bitkinlik,dikkat dağınıklığı gibi problemler yaşamaktadır.

Kahvaltı yapmayanlar daha çok kilo alıyor.

KAhvaltı yapmak kilo kontrolüne büyük ölçüde yardım eder. Kahvaltı yapmayan kişilerde gün içinde daha dengesiz beslendiği daha fazla acıkarak bunun sonucunda daha fazla kilo aldığı görülüyor. Sizde kilo problemi yasıyorsanız.Kahvaltınızı atlamayın.

Kahvaltı yapanların beli daha ince

Kahvaltıyla ilgili son yıllarda yapılan çalışmalar ilginç bir gerçeği ortaya koyuyor.Düzenli kahvaltı yapanlar da kahvaltı yapmayanlara oranla bel bölgesinde yağlanma oranı çok daha düşük.Düzenli kahvaltı yapanların beli daha ince!

Sizde sağlıklı beslenmek ya da kilo vermek istiyorsanız kahvaltı öğününü ihmal etmeyin.Bu şekilde hem gün içinde daha aktif olacaksınız hemde iştah kontrolünün gelişmesi sebebiyle daha rahat kilo vereceksiniz.

Sitemizde yer alan sağlıklı pratik kahvaltı tariflerine buraya tıklayarak ulaşabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir