Fıtığı olanlara Göbek Bölgesi İncelme İçin Egzersiz

Hemen Paylaş!

Bel-boyun problemleri olan mekik yapmakta zorlananlar için en az mekik kadar etkili egzersiz önerileri paylaşıyoruz.

Fıtığı olanlarda amacımız omurgaya fazla yük binmesini engelleyerek o bölgedeki basıyı azaltmaktır.Göbek yağlarını eritmek için önerilen egzersizlerin birçoğunda omurga baskı altında kalıyor ve bilinçsiz yapılan hareketlerle fıtık diye tabir edilen disk herniasyonu artıyor.Peki göbek yağlarından kurtulmak için,omurgaya yük bindirmeden yapılabilecek egzersizler yok mu ? Elbette ki var! Bugün sizlerle bu egzersizlerden bir kaçını paylaşacağım.

İlk olarak yağ yakımını arttırmak için günde 40 dk orta tempolu yürüyüş yapmanızı öneriyorum.Yürüyüşün ardından önerdiğim egzerszileri uygulayabilirsiniz.

Göbek bölgesi  için ilk egzersiz önerim;

  • Orta sertlikte bir zemin üzerinde sırt üstü uzanın.
  • Dizlerini bükün.
  • Dizlerinizi yerden kaldırarak kendinize doğru çekip 5 sn. bekleyin.Alt karın kaslarınıza dokunun kasıldığını hissedeceksiniz.Hareketi 10 kez tekrarlayın.Gün içinde bu egzersizi 3 set halinde yapabilirsiniz.Ekstra bir rahatsızlık hissederseniz yapmaya devam etmeyin.

göbek egzersiziGöbek yağları için önerdiğim ikinci egzersiz ise şöyle;

  • Sırt üstü uzanın ve dizlerinizi bükün.
  • Bükülü olan dizlerinizi sağ tarafa doğru yatırıp 5 sn. bekleyin.
  • Ardından dizlerinizi orta hatta (eski haline) tekrar getirin ve bu sefer sol yana doğru yatırıp 5 sn. bekleyin.10 tekrar yapın.
  • Egzersizi gün içinde 3 set halinde yapabilirsiniz.

Üçüncü ve son egzersiz önerim ise köprü kurma egzersizi ;

Köprü kurma egzersizi karın kaslarını germek için güzel bir egzersiz.Ayrıca bel problemleri olanlar içinde tedavi edici nitelikte.

Bu egzersizi detaylı bir şekilde şurdaki yazımda anlatmıştım dilerseniz inceleyebilirsiniz. –>Hip Thrust Egzersizi

Bel,boyun problemleri olan,mekik çekemeyen kişiler için hazırladığım göbek bölgesindeki yağları eritici egzersizler bu şekildeydi.Herkesin vücut yapısının,hastalık seviyesinin farklı olduğını unutmayın.Eğer egzersiz yaparken bir sorun yaşarsanız mutlaka doktorunuza ya da fizyoterapistinize danışın.

 

Fıtığı olanlara Göbek Bölgesi İncelme İçin Egzersiz” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir