Evde Zayıflamak İçin Egzersiz Hareketleri

Hemen Paylaş!

İdeal kiloya ulaşma konusunda diyet ve egzersiz her zaman bir bütündür.Bugün Diyetlegzersiz.com da evde zayıflamak için uygulayabileceğiniz egzersiz hareketlerini paylaşacağız.

Eğer sizinde spor salonuna gidecek vaktiniz yoksa üzülmeyin.Evde yapacağınız düzenli egzersiz hareketleri ile fiziksel aktivite düzeyinizi arttırmak mümkün.

Peki nerden başlamak lazım ? Her egzersizin bir amacı vardır.Bu sebeple egzersiz programlaması son derece önemli .Herhangi bir rahatsızlığınız yoksa sizlerle paylaşacağımız bu yazı da hangi egzersizin ne amaçla olduğunu öğrenerek kendi egzersiz programınızı oluşturabilirsiniz.Ancak ortopedik,kardiak kökenli hastalığı olanlar bu hareketleri yapmadan önce uzman doktor ve Fizyoterapiste danışmalıdır.

Amacınızı belirleyin.–Evde Zayıflama Egzersiz Hareketleri

Egzersiz yaparken hedefiniz yağ yakmak ise aerobik egzersiz grubundan egzersizler yapmalısınız.Yürüyüş,koşu,bisiklet,Zumba,yüzme gibi egzersizler aerobik egzersiz sınıfındadır.Bu egzersizleri ev ortamında da gerçekleştirebilirsiniz.Youtube üzerinde bu tarz videolar açarak evde zayıflama egzersiz hareketlerini uygulayabilirsiniz.En yaygın olanlardan biri Lesile’nin videoları.

Evde Zayıflama Egzersiz Hareketleri

Burada önemli nokta kesinlikle süre.Yürüyüş,Zumba ya da yüzme hangisini yapıyorsanız yapın en az 45 dk sürmeli mümkünse 1 saat çünkü vücut 30 dk dan sonra vücuttaki yağları yakmaya başlıyor.

Evde Zayıflama Egzersiz Hareketleri

Amacınız kas kitlesini arttırmak ise daha bölgesel çalışmak gerekir.

Kas kitlesinin artması bazal metabolizma hızını artırır .Peki,bu ne demek ?Bazal metabolizma hızı yüksek olan insan oturduğu yerden daha çok kalori yakar yani sözün özü metabolizması hızlanır.Sitemizde Kas kitlesini arttırmaya yönelik bölgesel egzersiz önerileri bulunmaktadır.Bunları inceleyerek istediğiniz bölge üzerinde çalışabilir, vücudunuzu şekile sokup, kas kitlenizi arttırabilirsiniz.

Gelelim Benim Önerime

Kombine egzersizler.Hem yağ yakmak istiyorum hem de metabolizmam hızlansın diyorsanız sizin için ideal egzersizlerdir.Örneğin 45 dakikalık bir aerobik egzersiz sonrası 30 dakikalık bir kuvvetlendirme programı uygulayabilirsiniz.Böylece 45 dakikalık egzersizde yağ yakmış olurken ; 30 dakikalık egzersiz ile de kaslarınızı şekillendirirsiniz.

Basen bölgesi evde incelme egzersizleri için tıklayın.

Göbek bölgesi evde zayıflama egzersizleri için tıklayın.

Kollarınızın kalınlığından şikayetçiyseniz evde zayıflama egzersiz hareketleri için tıklayın.

Bel fıtığıysanız bu egzersizleri mutlaka uygulayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir