Etkili Kilo Vermenin Sırları

Hemen Paylaş!

Kilo vemek ve verilen kiloyu korumak birçok kişi için çile haline geliyor.Kilo verme sürecinizi kolaylaştırmak müümkün!Sizlerle kilo vermenize ve kilo korumanıza yardımcı etklili kilo verme sırlarını paylaşıyoruz.

Etkili Kilo Verme Sırları-1

Sağlıklı Beslenmeyi Alışkanlık Haline Getirin

Sağlıklı ve etkili kilo verme sırlarından ilki sağlıklı beslenmeyi alışkanlık haline getirmek.Sağlıklı beslenmek vücudunuzun ihtiyacı olan besin ögelerini yeterli düzeyde almanızı sağlar.Sağlıklı beslenerek hem daha sağlıklı hem de daha fit bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Etkili Kilo Verme Sırları-2

Düzenli Yürüyüş Yapın.

Düzenli yürüyüşün sağlık açısından kanıtlanan onlarca yararı mevcut.Üstelik 30 dakikalık orta tempolu yürüyüş ile 300 kalori yakabilirsiniz.Kilo vermek,Verdiği kiloyu korumak , sağlıklı bir yaşam sürmek isteyenler düzenli yürüyüşü alışkanlık haline getirmeli.

Etkili Kilo Verme Sırları-3

Geç Saatte Yatmayın.

Geç Saatlerde yatmak gece atıştırmalarınızı artırır ve gereksiz kalori alımına sebep olur.Üstelik Yağ Yakıcı Hormon olarak bilinen Ghrelin in 00:00-02:00 saatleri arası en yüksek düzeyde salgılanıyor.Bu hormonun etkilerinden maksimum düzeyde yararlanmak için bu saatlerde uyuyor olmak önemli.

Etkili Kilo Verme Sırları-4

Hızlı Yemeyin,Yavaş ve Çok Çiğneyin.

Beynimizin tokluğu algılayabilmesi için belirli bir süre gerekiyor.Bu süre yaklaşık 20 dakika.Hızlı yemek yemek,beynin tokluk algılamasına fırsat vermeden sürekli besin alımını sebep oluyor.Bu sebeple yemek yeme süreniz oldukça önemli.Yemeğinizi ortalama 20 dakika içinde  yavaş bir şekilde tüketin.

etkili kilo verme sırları 2 diyetlegzersiz.com

Etkili Kilo Verme Sırları-5

Tek tip beslenmeyin.

Vücut 50 den fazla besin ögesine ihtiyaç duyuyor.Bu besin ögelerini düzenli ve yeterli ölçüde alabilmek için beslenmenizde karbonhidrat,protein,yağ içeren besinlerin doğru oranlarla bulunması gerekli.

Etkili Kilo Verme Sırları-6

Ara Öğünleriniz Olsun.

Beslenme programlarında 3 ana 3 ara öğün ideal olarak kabul edilir.Ara öğünler,ana öğünlerinzdeki kalori alımını azaltır.Kan şekerinizi kontrol altına alır ve uzun süre tokluk sağlar.Ara öğünlerizde meyve,yoğurt gibi sağlıklı besinler tercih edin.İşlenmiş hazır gıdalardan uzak durun.

Etkili Kilo Verme Sırları-7

Etiket Okumayı Alışkanlık Haline Getirin

Mutfağınız için aldığınız besinlerin etiketlerini kontrol etmeyi alışkanlık haline getirin.Böylece aynı ürünlerin daha sağlıklı alternatiflerini keşfedebilirsiniz.

etkili kilo verme sırları 3 diyetlegzersiz.com.jpg

Etkili Kilo Verme Sırları-8

Porsiyonlarınızı küçültün.

Yemek için daha küçük tabaklar tercih etmek kalori alımının azalmasını sağlar.Bu konu ile ilgili detaylı yazımız için  Diyet Yaparken Önce Gözünüz Doysun.

 

 

 

 

 

 

Etkili Kilo Vermenin Sırları” için 2 yorum

  • 22 Nisan 2017 tarihinde, saat 13:10
   Permalink

   Çok teşekkür ederiz 🙂

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir