Egzersize Bugün Başlamak İçin 10 Neden

Hemen Paylaş!

Bugün yerinden kalkıp egzersize başlamak için harika bir gün! Artık oturduğun koltuktan kalkıp biraz hareketlenme zamanı geldi.Günde sadece 30 dakika ayıracağın egzersizin sana ne gibi yararı olacağını merak ediyor musun? Öyleyse hemen okumaya başla.İşte egzersize bugün başlaman için 10 neden !

1) Herşeyin başıı sağlık diyorum ve ilk maddeye sağlığı korumak ve geliştirmeye veriyorum! Düzenli yapılan egzersizin bir çok kronik hastalığa,kalp sistemi hastalıklarına yakalanma oranını düşürdüğü yapılan çalışmalarla kanıtlanmış.Sende egzersizin bu sağlığı koruyucu gücünden sonuna kadar yararlanmaya bak.

2)Daha fit görün !
Vücudumuzda tam 216 kas olduğunu biliyormusun ? Bu kasların az kullanılması ya da elastikiyet kaybı vücutta sarkmalara neden oluyor.Bunun önüne geçmek için egzersiz yapmalısın.Egzersiz yapmak daha fit bir görünüm için olmazsa olmazlardan.

3)Toksinlerden arın
Egzersiz yapmak vücuttan toksinlerin atılmasına yardım eder.Çünkü egzersizin lenf sistemi üzerine etkileri mevcuttur. Egzersizin etkisi ile vücut kaslarının kasılması ve vücudun çeşitli kısımlarının hareketi de pompalama etkisi gösterir böylelikle toksik maddelerin atımı kolaylaşır.

4)Stressi azaltır
Egzersiz ruh sağlığımız üzerinde etkileri de mevcuttur.Egzersiz yapan insanlar hayattan keyif almasını iyi bilirler.Senden hayattan daha fazla keyif almak için egzersize bugün başlayabilirsin !

5)Egzersizle zayıflamak mümkün
Egzersiz yapmak uygun diyetle birlikte kilo vermenize yardımcı olacak en büyük destektir.Kişiye özel egzersiz ve beslenme programlarıyla bölgesel olarak da zayıflayabilirsin.

6)Egzersizle kilo almak da mümkün !
Çeken bilir,kilo vermek kadar kilo almak da zordur.Kilo almak için egzersiz yapmiyim yatim bir kenara diyorsan çok büyük hata ediyorsun.O şekilde kilo alsan bile aldığın kilolar göbişinde toplanacak haberin olsun!

7) Egzersiz yapmak daha iyi bir duruş sağlar.
Kendinden emin,düzgün bir duruş hem omurga sağlığını korur hemde daha hoş görünmeni sağlar.Daha dik durmaya çalışıyor ancak başaramıyorsan acilen sırt kaslarını güçlendirip pektoral kaslarına germe egzersizleri yapmalısın.

8)Egzersiz sana mutluluk verir.!
Mutluluk hormonu olarak bilinen endorfin salgılanması egzersizle birlikte artar.Üstelik egzersiz yaparak kendine iyi baktığını bileceksin.Kendine iyi baktığın için kendini daha çok sevecek ve mutlu olucaksın.Sadece bu bile egzersizin verdiği mutluluk hissine bir kanıt.

9)Egzersiz yorgunluğunu artırtmaz,azaltır !
Egzersiz yapmak kas gücünü ve dayanıklılığını artıracaktır.Düzenli olarak yaptığın egzersizle daha geç yorulan,daha verimli bir bünyeye sahip olursun.

10)Egzersiz yaparak daha parlak ve sağlıklı bir cilde kavuşabilirsin.
Daha parlak bir cildin sırrı elbette sağlıklı beslenip,bol su içmek.Ama egzersizin de daha parlak bir cilt,daha genç bir görünüm için vazgeçilmez olduğunu unutma.Egzersiz sırasında yapılan kas kasılmaları dokulara besin ve oksijen taşınması sağlayacak,kan akımını hızlandıracaktır.

İşte böyle.Bu maddelerin daha onlarcasını sıralamak mümkün.Egzersize başlamak için daha fazla zaman kaybetme,kendine en uygun egzersizi, en keyif aldığın aktiviteyi bul ve egzersizi yaşam tarzın haline geitir.

Sorularun ya da düşüncelerini benimle yorumlar kısmında paylaşabilirsin..Egzersiz ve beslenme konusundaki yazılarımın için takipte kalmayı unutma!

Musmutlu sağlıklı günlerin olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir