Diyete Başlayanlar İçin Alışveriş Listesi 3

Hemen Paylaş!

Diyete Başlayanlar İçin Alışveriş Listesi

Diyete başlarken motivasyonu sağladıktan sonra yapılması gereken ilk adım mutfağınızı sağlıklı besinlerle doldurmaktır.Diyet Alışveriş Listesi yazı dizisinin bugün üçüncüsü ile karşınızdayım.Her zaman olduğu gibi bugünde 5 tane harika diyet alışveriş listesi için besin önerisi paylaşıyorum.Hemen başlayalım.

1)Lor peynir-Diyete Başlayanlar İçin Alışveriş Listesi

Lor peynir, yağı düşük protein yüksek kaliteli bir peynir çeşitidir.Lor peyniri ister omletinize karıştırın , ister güzel bir kahvaltı salatası hazırlayın.Ne yaparsanız yapın ama diyet alışveriş listenize ekleyin.

2)Zerdeçal -Diyete Başlayanlar İçin Alışveriş Listesi

Ne çok duyar olduk değil mi bu baharatı ? Herkes bir yerlerde zerdeçaldan bahsediyor.Aslına bakarsanız bahsetmeye değer bir besin çünkü zerdeçal hem metabolizma hızlanmasına yardımcı hem de kansere karşı koruyucu özellik gösteriyor.Mutfağımızı sağlıklı bir mutfak haline getireceksek zerdeçalsız olmaz efendim.Evet diyet alışveriş listemizin 2 numaralı üyesi de zerdeçaldı.

3) Mantar-Diyete Başlayanlar İçin Alışveriş Listesi

Mantar yüksek bitkisel protein içeren bir sebze. 100 gr ı yaklaşık 18 kalori olan mantarı diyetlerinizde sık sık tercih edebilirsiniz.Örneğin öğlen yemeğinizde soğan,kapya biberi ve mantar ile hazırladığınız sebze yemeğinizi sınırsız bir şekilde istediğiniz kadar yiyebilirsiniz.

4)Ananas-Diyete Başlayanlar İçin Alışveriş Listesi

Diyet alışveriş listemizin bugün en lezzetli konuğu bana sorarsanız ananas! Ananas su içeriği çok yüksek olan bir meyve.Ananas bir çok vitamin ve mineralden zengin olması sebebiyle diyet listelerinde çok tercih ediliyor.Benim diyet alışveriş listesinde ananasa yer vermemim sebebi ise şişkinlikleri hafifletmesi.Özellikle Regl dönemizde 1 dilim günde 1 dilim ananas tüketerek sizde şişkinliklerinizi hafifletebilirsiniz.

5)Maydanoz-Diyete Başlayanlar İçin Alışveriş Listesi

Hazır şişkinlik demişken maydanozu diyet alışveriş listemize eklememek olmaz.Maydanoz yüksek lif içerir ve midede geniş yer kaplar.Aynı zamanda besinsel içeriği çok yüksektir.Şişkinlik ödem atmanın da en büyük yardımcılarındandır.

Bugün hazırladığım diyet alışveriş listesinin de sonuna geldik.Sizde mutfağınızı sağlıklı besinlerle doldurmak ve birbirinden sağlıklı tariflere ulaşmak istiyorsanız takipte kalın!
Sevgiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir