Diyete Başlayanlar İçin Alışveriş Listesi 2

Hemen Paylaş!

Diyete Başlayanlar için Alışveriş Listesi 1 ‘i çok sevdiniz.Fakat her gün aynı şeyleri yemek sıkıcı olabilir.Bugün bu alışverişi listesinin devamını ve diyete uygun alternatif olabilecek bazı besinleri paylaşıyoruz.

1) Yulaf ezmesi | Diyete Başlayanlar İçin Alışveriş Listesi

Unutmayın vücutta enerji kaynağı olarak kullanılan başlıca yakıt karbonhidratlar.Doğru oranda ve kaliteli karbonhidratla sizde kilo verebilirsiniz.Yulaf , lif oranı yüksek kaliteli karbonhidrat grubundan bir besin.Dolayısıyla diyet alışveriş listelerinin baş tacı.Diyete başlayanların alışveriş listesinde mutlaka yulaf yer almalı.İster kahvaltı ister ara öğünlerde süt ya da yoğurdunuza karıştırarak 2-3 yemek kaşığı yulaf tüketebilirsiniz.

2) Tarçın | Diyete Başlayanlar İçin Alışveriş Listesi

Tarçının iştah kontrolü üzerine etkisini Eminim bir yerlerde duydun ve bu bir gerçek ! Özellikle canım gün içinde çok fazla tatlı istiyorsa tarçın tüketmeyi deneyebilirsin.Örneğin her sabah tarçınlı bir suyla güne başlamaya ne dersin?

3) Yumurta | Diyete Başlayanlar İçin Alışveriş Listesi

En kaliteli protein kaynağı! İçindeki proteinin vücutta emilimi bütün besinlerden yüksek ! Yüksek protein yararlılığı etkisiyle 36 saate kadar tokluk etkisi devam ediyor.Dolayısıyla yumurtasız bir diyet alışveriş listesi düşünülemiyor.

4) Elma | Diyete Başlayanlar İçin Alışveriş Listesi

Bilirsin bir çok diyet , diyetisyen logolarının vazgeçilmezidir elma.Sence bu bir rastlantı mı ? Elma kan şekerini düzenlerken uzun süre tokluk etkisi sağlar.En güzel ara öğün alternatiflerinden biri 🍏 Üstelik her mevsim bulmak mümkün.E daha nolsun ?

5.Bitkisel yağlar | Diyete Başlayanlar İçin Alışveriş Listesi

Bitkisel yağlar özellikle zeytinyağının yağ grubu besin olmasına rağmen kötü kolesterolü düşürücü etkisi var.Kesinlikle kaşık kaşık hiç demiyorum çünkü kalorisi çok yüksek . Ama yemeklerini salatalarını mutlaka zeytinyağı ile yap.1 kg sebze için 1-2 yemek kaşığı zeytinyağı yeterli olacak !

Diyet alışveriş listemizin bugünlük sonuna geldik.Eğer okumadıysan diğer diyet alışveriş listemiz burda 1.Diyete Başlayanlar için alışveriş listesini buraya tıklayarak okuyabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir