Diyet Alışverişinde Neler Alınmalı ? Market Alışveriş Listesi

Hemen Paylaş!

Diyete başlayabilmeniz ve diyete devam sürecinizin sorunsuz olarak ilerleyebilmesi için öncelikle mutfağınızda sağlıklı besinlerin olması şart ! Diyetlegzersiz.com ‘ da bugün diyete başlayanların mutlaka alması gereken diyet  alışveriş listesini paylaşıyoruz.Tam buğday ekmek Diyet Market Alışverişi Listesi-Diyet Alışverişinde Neler Alınmalı 

Diyet için Alışveriş Listemizin ilk sırasını ekmeğe veriyorum.Sizde diyet yaparken ekmek yememeyi planlıyorsanız,büyük bir yanlışın içine düşmek üzeresiniz demektir.Diyet yaparken sağlıklı beslenirken tahıl grubunun mutlaka diyette yer alması gerekir.Konuyla ilgili detaylı yazımız için  En Sık Yapılan Diyet Hatalarını okuyabilirsiniz. Burda önemli olan nokta hangi ekmeği tercih ettiğinizdir.İstisna hastalıklar dışında benim önerim her zaman tam buğday ekmeğidir.

Yoğurt Diyet Market Alışverişi Listesi-Diyet Alışverişinde Neler Alınmalı ?

Yoğurt diyet için alışveriş listemizin olmazsa olmazlarından. Yoğurtunuzu isterseniz meyveli yulaflı bir karışım yapıp kahvaltınızda ,isterseniz ara öğünlerinizde , isterseniz de öğle-akşam yemeklerinde tüketebilirsiniz.Yoğurtta önemli noktalardan biri mümkün olduğunca doğal olmasıdır.Eğer bulabiliyorsanız yarım yağlı ya da az yağlı yoğurtlar da tercih edebilirsiniz.Pul biber Diyet Market Alışverişi Listesi-Diyet Alışverişinde Neler Alınmalı ?

Baharatların metabolizma üzerine olumlu etkisini eminim ki duymuşsunuzudur. Duymadıysanız da benden duymuş olun.Baharatlar,özellikle pul biber kullanımı metabolizmanızı canlandıracaktır.Bu sebeple yemekleriniz de yoğurdunuz da salatalarınızda pul biberden yardım alabilirsiniz.Yeşilçay Diyet Market Alışverişi Listesi-Diyet Alışverişinde Neler Alınmalı ?

Hazır metabolizma hızlandırmaktan bahsetmişken yeşilçaya değinmemek olmaz.Diyet için alışveriş listenize yeşil çayı da not etmenizi öneririm.Yeşil çayınızı günde 3 kupayı geçmemek koşuluyla tüketebilirsiniz.Güvenilir markalardan paketli yeşilçay almanızda hiç bir sakınca yok.Tek başına sert geliyorsa aromalı yeşilçayları da deneyebilirsiniz.Çiğ badem Diyet Market Alışverişi Listesi-Diyet Alışverişinde Neler Alınmalı ?

Çiğ badem çinko ve magnezyumun güzel bir kaynağıdır.İçerisinde bulunan bileşenler kötü kolesterolü düşürmeye yardım eder.Ayrıca badem tokluk hissi vermesi sebebiyle ara öğünler için sağlıklı bir seçim olacaktır.Kilo vermenizi kolaylaştıracaktır.Ara öğününüzde 6-7 badem tercih edebilirsiniz.

Diyet için Alışveriş listesinin beş ürününü sizlerle paylaştık.Diyet için Alışveriş Listesi yazılarımızın devamı gelecektir.Bol sağlıklı günlerde tekrar görüşmek üzere.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir