Diyet Yapmadan Kilo Verme Yöntemleri

Hemen Paylaş!

Kilo vermek , zayıflamak ya da sadece sağlıklı beslenerek vücudu için iyilik yapmak isteyenler sizler için diyet ve egzersiz yapmadan sadece bir kaç basit yöntem yardımıyla nasıl kilo verebileceğinizi paylaşıyoruz.İşte diyet ve egzersiz yapmadan kilo vermenizi sağlayacak 7 beslenme alışkanlığı.

1.Her yemekten önce bir bardak su için.Diyet yapmadan kilo verme yöntemleri


Yemekten önce içilen su midede yer kaplar,  az yiyerek daha çabuk doymanıza yardımcı olur.Her yemekten önce bir bardak su içmeyi alışkanlık haline getirin.

2.Tuz kullanımını azaltın.Baharat kullanımını arttırın.Diyet yapmadan kilo verme yöntemleri


Tuz vücutta su tutarak şişkinliğe ödeme neden olan bir birleşiktir.Bugünden itibaren yemeklerinizi tuzsuz olarak yapın.Yemekleri lezzetlendirmek için tuz yerine çeşitli baharatlar kullanım.Baharatlar kısa süreli de olsa metabolizmayı hızlandırmaya yardımcıdır.

3.Yemeğin yanında , yemeğin 2 katı kadar salata tüketim.Diyet yapmadan kilo verme yöntemleri


Her öğün yemeğinizin yanında salata bulundurmayı da alışkanlık haline getirin.Salatanızda eğer isterseniz 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ve 1 tatlı kaşığı nar ekşisi kullanabilirsiniz.Limon, Sirke ve dileğiniz baharatları ekleyin.Ancak tuz eklemeyin.Salata olmadığı zamanlar yemeğinizin yanında farklı yeşillikler bulundurun.Bunlar midede fazla yer tutarak doygunluk sağlayacaktır.

4.Çay kahve tüketimini arttırın.Diyet yapmadan kilo verme yöntemleri


Kafeinin metabolizmayı hızlandırdığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır.Çay ve kahve toplam 5 bardağı geçmeyecek şekilde günlük olarak tüketebilirsiniz.

5.Şeker içeren ürünleri mümkün olduğunca hayatınızdan çıkarın. Diyet yapmadan kilo verme yöntemleri


Basit şekerler vücutta kısa süreli tokluk sağlayan besin öğesidir.Basit şeker içeren besinler tüketildiğinde insülin hormonu etkisiyle kan şekeri ani olarak yükselir ve sonrasında ani olarak düşer.Bu ani düşüş hem hormonal dengeyi bozar hem de açlığa sebep olur.Çayınızo, kahvenizi şekersiz için.Çayınızın içine bir adet çubuk tarçın koyabilirsiniz.Hazır paketli bisküvi , çikolata tarzı şeyleri tüketmemeye özen gösterin.

6.Lif oranı yüksek besinler tercih edin.Diyet yapmadan kilo verme yöntemleri


Lif oranı Yüksek olan besinler midede daha çok tokluk sağlar.Bu şekilde daha çabuk doyarsınız.Lif oranı yüksek besinler tam buğday ekmeği , kurubaklagiller,sebzeler, meyveler , kuruyemişler olarak sayılabilir.

7.Daha küçük tabaklar kullanın.Diyet yapmadan kilo verme yöntemleri


Daha küçük tabak kullanımı daha doygunluk verici bir görüntü oluşturur ve beyine ilk bakışta doygunluk sinyalleri gönderir.Böylece daha çabuk doyma gerçekleşir.Bu konuyla ilgili detaylı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Yazımızı beğendiyseniz , arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın.Bol Sağlıklı günlerde tekrar görüşmek üzere.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir