Dik Durarak Boy Uzatma Teknikleri

Hemen Paylaş!

Hem sağlığını korumak hem de daha uzun görünmek ister misin ? Eğer cevabın evet ise şimdi söyliyeceklerimize kulak ver.Diyetlegzersiz.com^da bugün dik durarak boy uzatma tekniklerinden bahsedeceğiz.Dik durmak boy uzatır mı ?

Kasları güçlendirmek lazım.

İyi bir postür omurga sağlığı açısından çok büyük önem taşıyor.Dik bir duruşu olan insanlar kambur olan insanlara oranla en az 3-4 cm daha uzun görünüyor.Eğer sende kambur bir duruşa sahipsen hem sağlık hem de görünüş açısından sana önereceğimiz adımları izle.Dik durarak hem boyunu uzatacak Hem de sağlığını koruyacaksın.İşte Dik durarak boy uzatma tekniği için altı kural

Sırt kaslarını güçlendir.  Dik durarak boy uzatma tekniği birinci adım.

Sırt kasları omurga duruşunda en etkili kaslardandır.Hazır yaz gelmişken bol bol yüzerek en basit yolla sırt kaslarını güçlendirilebilirsin.

Göğüs kaslarına (pektoral kaslar ) germe uygula Dik durararak boy uzatma tekniği ikinci adın.

Pektoral kaslar , omuz bölgenin daha dik durmasına yardımcıdır.Omuzların genellikle düşük duruyorsa bu kaslara germe egzersizleri uygulamak gerekir.

Boyun kaslarını güçlendir.Dik durarak boy uzatma tekniği üçüncü adım.

Boynunun dik ve düzgün durmasını boyun kasları sağlıyor.Bu yüzden bu kasları güçlendirmek daha dik bir duruş sağlar.

Karın kaslarına germe egzersizleri uygula Dik durmak boy uzatma tekniği dördüncü adım.

Bükülmüş bir karın da dik duruşu engelleyen unsurlardan biri.Karın kaslarındaki kısalmış görüntü den  kurtulmak için germe egzersizleri gerekir.

Üst bacak quadriceps kasını kuvvetlendir. Dik durarak boy uzatma tekniği beşinci adım

Bu kas bacakta bulunan en büyük kasımız.Quadricepsin güçlü olması diz stabilizasyonunu arttırır.

Hamstringleri ger. Dik Durarak boy uzatma tekniği altıncı adım

Hamstring kaslarındaki kısalık dizlerin hem yürüş hem de duruş pozisyonunda bükülü durmasına neden oluyor.Bu durum kısa görünmene sebep olabilir. Hamstring kaslarına germe egzersizleri uygula.

Bu egzersizleri mutlaka düzgün bir postürde omurgana yük bindirmeden uygula.Dik bir duruş ile sende 3-4 cm daha uzun görünebilirsin.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir