Çalışanlar İçin Diyet Programı Pratik

Hemen Paylaş!

Çalışanlar İçin Diyet Programı – Ofiste Diyet Önerileri

 

Bütün gün masa başındayım kilo alıyorum” diyenlerden misiniz ? Eğer öyleyse panik yapmayın.Bu konuda alınacak önlemler ve yapılabilecekler konusunda size pratik tavsiyelerimiz var.

Herkesin iş yeri koşulları, çalışma saatleri, işe gidip gelme süresi, kullanılan taşıt türü, beraber çalışılan müşteri kitlesi birbirinden çok farklı.nedenle iş ortamında karşılaştığı beslenme sorunları fark gösterebilir.. Büyük bir iş merkezinde çalışıyorsanız birlikte çalıştığınız iş arkadaşlarınızla benzer sorunlar yaşayabilirsiniz. herkesin bu durumdan etkilenmesi metabolizmaları gereğince farklı olmaktadır. .

 

Kahvaltı için Pratik Öneriler -Çalışanlar İçin Diyet Programı – Ofiste Diyet Önerileri

 

Kahvaltı yapamadığınızda en azından 1 bardak süt ya da yoğurt ve yanında 1 meyve ile güne başlayın.Ya da kendinize akşamdan daha önce tarifini burada paylaştığımız çok lezzetli sandviçler hazılayın.Buna da vakit uyduramadıysanız iş yerinize giderken simit-ayran alarak bunu tüketin.

 

Ara Öğün Alternatifiniz Mutlaka Bulunsun.-Çalışanlar İçin Diyet Programı – Ofiste Diyet Önerileri

. -Öğle veya akşam yemekleriniz aksaybilir. Uzun saatler çalışmak zorunda kalabilirsiniz.Bu zor durumlar için dolabınızda tüketmek için taze veya kuru meyve, tost, ayran, yoğurt, meyveli yoğurt, galeta veya diyet bisküvi gibi ürünler  bulundurabilirsiniz.

 

Pilav-Makarna-Garnitüre Dikkat -Çalışanlar İçin Diyet Programı – Ofiste Diyet Önerileri

-Öğle yemeğinde ana yemeğin yanında garnitür olarak verilen kızarmış patates, püre, pilav, makarna, börek vb. yiyecekler bulunuyorsa Ofis Yaşantınızda Karşılaştığınız Beslenme Sorunlarını Çözmek İçin bu besinlerin yarısını yiyip yarısını bırakabilirsiniz.

 

Tercihlere Dikkat -Çalışanlar İçin Diyet Programı – Ofiste Diyet Önerileri

-Mönüde varsa mutlaka , zeytinyağlı sebze, salata, yoğurt vb. yardımcı yiyecekleri tüketin.yemeklerin yanında beyaz ekmek yerinde tam buğday veya çavdar ekmeğini tüketmeye özen gösterin.Yemek sırasında meyve veriliyorsa meyvenizniz yanınıza allarak ara öğün olarak tüketin.

 

Su İçmeyi Unutmayın -Çalışanlar İçin Diyet Programı – Ofiste Diyet Önerileri

 

-Unutmamak için masanızda sürahi veya su şişesi bulundurun ve çay ve kahve haricinde 8-10 bardak olcak şekilde sık sık su için.

 

Bu pratik önerilerle sizde ofiste sağlıklı bir beslenmeye temel atmış olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir