Basen Eritme de Etkili 2 Egzersiz

Hemen Paylaş!

Birçok kadın basen bölgesinizde yağlanmadan şikayetçi.Basen bölgesindeki yağlanmadan kurtulmak,basenleri eritmek mümkün mü ? Basen eritme de en etkili egzersizler nelerdir?Gelin beraber bakalım.
İnsanların vücut proporsiyonları dolayısıyla bazı bölgelerinde fazla yağlanma görülebiliyor.Kadınlarda özellikle basen bölgesinde yağlanmalar görülebilir.Bunların başlıca sebepleri genetik yatkınlık,beslenme alışkanlıklarınız ve fiziksel aktivitilerdir.Biz bugün sizlere basen bölgesindeki yağlanmanızı azaltacak çok etkili iki germe egzersizi öneriyoruz.

Öncelikle günlük olarak yapacağınız 30 dakikalık orta tempolu yürüyüşler yağ yakımızı arttıracaktır.Yürüyüşünüzün ardından basen bölgesi için uygulayacağınız germe egzersizleri çok daha verimli sonuçlar almanızı sağlayacaktır.Peki nedir bu basen bölgesindeki yağlanmayı azaltacak germe egzersizleri?

basen bölgesi eritme egzersiz

Uzun oturuş pozisyonuna geçin.Bacaklarınızı uzatın.Ayaklarınızı kendinize çekin.Ellerinizle ayaklarınıza uzanın.Bu egzersiz sırasında omurganız dik duruyor olmalı ve dizleriniz bükülmemelidir.Doğru pozisyonda ayaklarınıza uzanarak 15 saniye bekleyin.3 kez tekrarlayın.

basen bölgesi yağlanma için egzersiz

Duvarın köşe kısmına gidin.Ayakta dururken bir elinizi bir köşeye , diğer elinizi diğer köşeye yerleştirin.Dirseklerinizi 90 derece bükerek duvara yerleştirin.Bir bacağınız önde hafif bükülü diğer bacağınızla arkaya doğru bir adım atın ve bacağınızı arkada düz bir şekilde tutun.Omurganız mutlaka düz olmalı ve topuklarınız yerden kalkmalıdır.Vücudunuzla duvara hafif yaklaşıp 15 saniye kadar bekleyin.Ardından bacakları değiştirin.3 set halinde yapabilirsiniz..

Yürüyüş ve ardından germe egzersizlerini haftanın en az 5 günü yapmanız basen bölgenizde yağlanmadan kurtulmanıza büyük ölçüde yardımcıdır.

Basen Eritme de Etkili 2 Egzersiz” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir