Bacakları İnceltmek için 6 Muhteşem Egzersiz 

Hemen Paylaş!

Herkese merhaba , ince bacaklar bir çok kadının hayali.Kimi insanlar genetik olarak doğuştan şanslı olarak doğsa da , egzersiz yaparak da ince ve düzgün bacaklara sahip olmak gerçekten basit ! Diyetlegzersiz.com’da bugün daha ince bacaklara sahip olmanız için yapmanız gereken 6 muhteşem egzersizi paylaşıyoruz.

Bacakları inceltmek için 6 muhteşeme egzersiz önerisi

1.Orta sertlikte bir zemine sırt üstü uzanın. Bacakları 90 derece yukarıya kaldırın. Daha sonra bir bacağı büküp diğerini düz bir şekilde kaldırın. Her bacak için 20 tekrar yapın. Bu hareketi yaparken önemli noktalar; Bacağı yukarıya doğru kaldırırken düz şekilde durmalı. Eğer düz kaldıramıyorsanız muhtemelen arka bacak kısmınızda kısalık mevcuttur. Böyle durumlarda düz olarak kaldırabildiğiniz açıya kadar kaldırın.

Bacakları inceltmek için 6 muhteşem egzersiz önerisi

2.Daha ince bacaklar için:Sırt üstü uzanın.Her iki bacağı  da yukarıya doğru düz bir şekilde kaldırın. Daha sonra bir bacağı diğer bacağın önüne koyarak iki bacağı çaprazlayın. Bacakları dizlerinizden bükerek resimdeki gibi gövdenize yaklaştırın. İç bacakları çalıştıran Harika bir egzersiz. Her bacak için 10-15 tekrar yapın.

Bacakları inceltmek için 6 muhteşem egzersiz önerisi

3.Sırt üstü uzanın. Bacakları yukarıya doğru kaldırın. Bacakları ayni anda yanlara doğru açın. Bu bacak incelten egzersizi de 20 tekrar yapabilirsiniz.

Bacakları inceltmek için 6 muhteşem egzersiz önerisi

4.Yüzüstü uzanın.Kollarınız yanlarda dursun.Başınızı ve göğsümüzü yerden kaldırın. Bacakları da aynı anda dizlerden bükerek resimdeki gibi kaldırın. Hem sırtı hem bacakları çalıştıran güzel bir egzersiz .

Bacakları inceltmek için 6 muhteşem egzersiz önerisi

5.Bir diğer bacak incelten egzersiz ise yine iç bacaklar için harika bir yöntem . Yan yatış pozisyonuna geçin. Bacakları resimdeki gibi topuklardan birleştirin.Her iki bacağı da yanlara doğru açın.10-15 tekrar yapabilirsiniz.

Bacakları inceltmek için 6 muhteşem egzersiz önerisi

6.Bacakları inceltmek için önereceğim son egzersiz ise bir germe egzersizi bu egzersizi hem ilk başta hem de en sonda uygulamanızı öneriyorum. Bu egzersizi yaparken bir sandalyeden destek alabilirsin. Dik bir şekilde ayakta durun ve bir bacağı dizden bükün.Büktüğünüz bacağı elinizle tutarak 5sn. germe uygulayın. Hareketi 10 kez her iki bacak için tekrarlayın.


Bu 6 muhteşem egzersizi uygulayarak sende daha ince ve dizgin bacaklara sahip olabilirsin. Eğer maksimum etki istiyorsan bu egzersizleri 45 dklık yürüyüş ardından uygula. Kısa zamanda bacaklarında görülen muhteşem incelme ve toparlanmaya şahit olacaksın ! 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir