Açık Havada Yürüyüşün İnanılmaz Faydaları

Hemen Paylaş!

Açık Havada Yürüyüşün İnanılmaz Faydaları

Yürüyüş yapmak hiç bir ekipman gerektirmeyen tamamen masrafsız ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından en yararlı olarak görülen fiziksel aktivitedir.yürüyüş her yaş grubu kesim için uygun bir fiziksel aktivite olduğu ortada.Peki dışarıda yürüyüş yapmanın vücuda sağladığı yararlar hakkında daha fazlasını öğrenmek ister misniz ?

Stresi azaltır.Açık Havada Yürüyüşün Faydaları

Bunu eminim duymuşsunuzdur.Düzenli olarak yürüyüş yapmak stresi büyük ölçüde azaltıyor.Stres hayatımızın bir parçası.İş hayatı,aile hayatı ya da okul hayatındaki bazı problemler gün içinde yaşadığınız stresi artıyor olabilir. Bu durum yaşam kalitenizin düşmesine sebep olmaktadır.Her gün 30-40 dk yürüyüş yaparak yaşadığınız stresi hafifletmeniz mümkün.Yürüyüş sırasında cep telefonlarını kapatmayı unutmayın !

Temiz Hava Alın Açık Havada Yürüyüşün Faydaları

Okul ,ev,iş temposu nedeniyle genellikle kapalı alanlar içinde tıkılı kalıyoruz.Bu da bizleri daha depresif ve mutsuz bir ruh haline itiyor. her gün yapacağınız güzel bir yürüşle Yaşam kaynağımız olan oksijenden doyasıya yararlanabilirsiniz.

Bahar Geldi , Güneşin enerjisinden faydalanın.Açık Havada Yürüyüşün Faydaları

Her gün dışarıda yürüyüş yapmanın en iyi ve en sağlıklı nedenlerinden birtaneside d vitamini. D vitamini vücutta adeta bir hormon gibi görev görmektedir.Bu vitaminin ana kaynağı güneş ışınlarıdır.Hazır bahar yüzünü göstermişken güneş ışınlarından faydalnmak için yürüyüşlerinizi açık havada yapın.

Eklemlerini Korur,Beyni geliştirir.Açık Havada Yürüyüşün Faydaları

Yürüyüş yapmak tüm yaş grupları için uygun görülen bir aktivitedir.Eklemlere minimum derecede yük bindirir ve yürüyüş yapmak özellikle kemik erimesi gibi hastalıklara karşı korur.Açık havada yaptığınız yürüyüşlerde farklı farklı zeminlerde yürümeniz proprioceptik duyu yani derin duyu hissinizi artırır ve farklı sinirsel yollar oluşturarak Alzhemier gibi hastalıklara karşı korur.

Kendinle Barışmanı Sağlar  Açık Havada Yürüyüşün Faydaları

Yürüyüş yapmak adeta bir meditasyon gibidir.Kendinizi daha iyi tanımanızı kaslarınızı hissetmenizi ve düzenli yapımında ideal kilonuza ulaşmanızı sağlar.Tüm bu güzel etkiler için dışarıda yürüyüş yapmayı ihmal etmeyin !

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir